Egészség kategória bejegyzései

Hogyan maradj optimista kaotikus időkben?

Manapság, amikor  mindennapjainkban leginkább csak a negativ híreket halljuk, bizonytalanságot fokozó információk tömege zúdul ránk, mindennél fontosabb a lelki egészségünket erősíteni. Mivel tudjuk ezt megtenni? Milyen eszközök vannak a kezünkben ehhez?

Bővebben…

4 módszer mellyel a gyerekek szorongásait kezelni lehet!

Ha megtanítjuk a gyerekeknek, hogy hogyan birkózzanak meg a koronavírussal kapcsolatos szorongásaikkal, egy egész életre szóló hasznos tudást adunk a kezükbe.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! II.

Elgondolkoztál már azon, milyen hatással lehet gyermeked látására, testtartására, egészségére a gyakori kütyüzés? Előző blogomban – Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I. – a mozgás, légzés, testtartás területére gyakorolt negatív hatásokról és elkerülési lehetőségekről gyűjtöttem össze szakvéleményeket, kutatási eredményeket. Most a látás és a túlsúly a téma.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I.

A te gyereked is rögtön előkapja a tabletet, ha van egy kis szabadideje vagy órákig játszik a gép előtt minden nap? Elgondolkoztál már azon, hogy ez milyen hatással lehet a látására, a tartására, az egészségére?

Bővebben…

Az égigérő nyakú zsiráf története

Egyre gyakrabban megjelenik már kisgyermekkorban is a kiközösítés, leszólás, kirekesztés. Sokszor felnőttkorban sem, de ebben az életkorban végképp nem tudnak a gyerekek mit kezdeni ezzel a témával. Nem értik miért nem barátkoznak, miért nem akar játszani vele az, akit korábban barátjának gondolt, egyáltalán miért bántják őt?  Gyermek Önismereti tréningjeim fontos témája ez.

Bővebben…

„Nem akartam azt a fájdalmat okozni, amit én éreztem” Gyermeki szorongás a karantén után

A karantén után sok gyermekben felerősödött a visszailleszkedéstől való félelem. Gyermekeink viselkedésük megváltozásával jelzik, ha szorongnak. Figyeljünk ezekre a jelzésekre és ne hagyjuk, hogy elhatalmasodjanak ezek a tünetek.

Bővebben…

Hogyan törd meg a dühkitörés ördögi körét?

Az elmúlt hetekben a dühkezelés lépéseiről írtam blogokat, körüljártuk a düh természetét, sőt jótékony hatásait is megismerhettük.Teljesen természetes az, hogy mérgesek és dühösek leszünk. Az lenne a baj, ha soha nem éreznénk dühöt.Ami lényeges, hogy ne engedjük, hogy a dühünk megakadályozza azt, hogy konstruktív módon reagáljunk gyerekeink nem kívánt viselkedésére.

Bővebben…