Nevelés kategória bejegyzései

Hogy van ez nálatok? 2 – Okos kütyük és a gyermeki agresszio /a gyermek- kineziologus szemével/

A cikksorozat 1. részében  –

Hogy van ez nálatok? – Okos kütyük és gyermekünk szorongása    

www.kineziologus.info/blog  -a túlzó használatról és a számítógépes játékfüggőségről írtam. Most arról olvashatsz, miért is vezethet agrsszív viselkedéshez , ha nem figyelsz oda.

Bővebben…

Hogy van ez nálatok? – Okos kütyük és gyermekünk szorongása

Már a Covid előtt is gyakoriak voltak a nézeteltérések, viták az okos kütyük használata kapcsán a családokban. Ezért is született meg, sok gyermekkel végzett sikeres munka hatására és a szülők kérésére a Hogyan szerezzem vissza gyermekem a képernyők fogságából? című e-bookom.  www.szivedrajta.hu   – melyben kipróbált,hatékony technikákkal járulok hozzá a családi béke visszaállításához.

Bővebben…

Hogyan maradj optimista kaotikus időkben?

Manapság, amikor  mindennapjainkban leginkább csak a negativ híreket halljuk, bizonytalanságot fokozó információk tömege zúdul ránk, mindennél fontosabb a lelki egészségünket erősíteni. Mivel tudjuk ezt megtenni? Milyen eszközök vannak a kezünkben ehhez?

Bővebben…

4 módszer mellyel a gyerekek szorongásait kezelni lehet!

Ha megtanítjuk a gyerekeknek, hogy hogyan birkózzanak meg a koronavírussal kapcsolatos szorongásaikkal, egy egész életre szóló hasznos tudást adunk a kezükbe.

Bővebben…

Indulatkezelés okosan – mit is ad egy Dühkezelő Önismereti tréning a gyermeknek?

Stresszkezelő  szakemberként , több mint  két évtizede foglalkozom kis és felnőtt „ gyermekekkel”.Az elmúlt évek alatt számtalan előadáson, személyes és online kezelésen hasznos technikákkal segítettem a hozzám fordulókat.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! II.

Elgondolkoztál már azon, milyen hatással lehet gyermeked látására, testtartására, egészségére a gyakori kütyüzés? Előző blogomban – Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I. – a mozgás, légzés, testtartás területére gyakorolt negatív hatásokról és elkerülési lehetőségekről gyűjtöttem össze szakvéleményeket, kutatási eredményeket. Most a látás és a túlsúly a téma.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I.

A te gyereked is rögtön előkapja a tabletet, ha van egy kis szabadideje vagy órákig játszik a gép előtt minden nap? Elgondolkoztál már azon, hogy ez milyen hatással lehet a látására, a tartására, az egészségére?

Bővebben…

Az égigérő nyakú zsiráf története

Egyre gyakrabban megjelenik már kisgyermekkorban is a kiközösítés, leszólás, kirekesztés. Sokszor felnőttkorban sem, de ebben az életkorban végképp nem tudnak a gyerekek mit kezdeni ezzel a témával. Nem értik miért nem barátkoznak, miért nem akar játszani vele az, akit korábban barátjának gondolt, egyáltalán miért bántják őt?  Gyermek Önismereti tréningjeim fontos témája ez.

Bővebben…

A gyermeki szorongás tünetei – karantén utáni óvodai visszailleszkedési nehézségek

Ugye ma nem kell oviba menni! Ígérd meg, hogy jössz értem! Fáj a hasam, a fejem! Buta vagyok, nekem ez úgysem sikerül!  Biztos ma senki nem játszik velem! …. és még sok félelemmel teli mondatot idézhetnék kis barátaimtól.

Újra indult az óvoda a karantén időszak után. Sok gyermeknek, ahogy nehéz volt átállnia / az otthon vagyunk mindannyian, jaj, de jó! – helyzetre, úgy most megterhelő és félelmet keltő a visszarendeződés időszaka. Számtalan anyuka keres meg, hogy gyermeke szorongás jeleit mutatja. Nehéz az elválás anyától, sok kisgyermek a változás miatt flusztrált, így hamarabb odaüt, esetleg  agresszívebb.  Nehéz visszaállni a régi rendszeres kelésre, reggeli rituálékra, indulásra. Nehéz újra elfogadni az óvónénit és az óvodás társakat, a szabályokat.

Tudnád Te is bővíteni a listát és segíteni szeretnél a gyermekednek? –  akkor hasznos tovább olvasnod!

Minden anya aggodalommal hallgatja a fenti mondatokat és az a legfőbb vágya, hogy olyan megoldást találjon, amivel újra nyugodtnak látja gyermekét.

A határozott apukák ugyan játékosan vagy keményen próbálják elejét venni  az ilyen mondatoknak – kevés sikerrel.

A gyermekek különlegesen érzékeny módon élik a mindennapokat. Ők inkább a metakommunikációt fogják fel, mint a verbális kommunikációt. Ezért egészen pici dolog elég ahhoz, hogy egy gyermek elkönyvelje magában azt, hogy ő buta, nem tud jól teljesíteni az óvodában, iskolában, sportban és így nem szeretik, nem elég jó. Belső hitrendszere pedig szigorúan igazolni fogja őt ebben, ha egyszer rögzített egy képet magában, magáról.

Nagyon fontos, hogy a gyermekek által küldött jeleket időben vegyük észre és segítsünk nekik abban, hogy saját értékeikkel tisztában legyenek és harmonikus, kiegyensúlyozott életet élhessenek.

Számtalan aggódó szülő keres meg ezzel a vággyal és meg is fogalmazza azt.

Hogyan segíthetek neki a legjobban? – kérdik.

Ebben nyújtok segítséget Nektek!

Ha kitöltöd a Gyermeki szorongás tesztet honlapomon www.kineziologus.info a kiértékelésből láthatod, hogy gyermeked szorong-e.

A változás útja, melyen közösen végigmegyünk a gyermekkel és a szülővel egy komplex munka. A szorongás okainak feltárása minőségi technikákkal, szülői partnerséggel megy végbe. Ám a legfontosabb számomra mindig a gyermek hite, amit csak annak ad, akit elfogad.

Természetesen nem elhanyagolható körülmény, hogy a szülőben is helyre kerül néhány dolog. Hisz nem szabad elfeledni, hogy a gyermek visszatükröz!

Az általam kidolgozott gyermeki stresszoldó technikák ráépülnek a kineziológia alapjaira, a Játékterápia és az Érzelmi  Felszabadítási Technika módszereire, hogy még  KOMPLEXEBB segítséget adjak szülőnek és gyermeknek a gyors és hatékony változáshoz.  

Keress bizalommal ! Vedd fel velem a kapcsolatot!

Kapcsolat