Önbizalomerősítés kategória bejegyzései

4 módszer mellyel a gyerekek szorongásait kezelni lehet!

Ha megtanítjuk a gyerekeknek, hogy hogyan birkózzanak meg a koronavírussal kapcsolatos szorongásaikkal, egy egész életre szóló hasznos tudást adunk a kezükbe.

Bővebben…

Az égigérő nyakú zsiráf története

Egyre gyakrabban megjelenik már kisgyermekkorban is a kiközösítés, leszólás, kirekesztés. Sokszor felnőttkorban sem, de ebben az életkorban végképp nem tudnak a gyerekek mit kezdeni ezzel a témával. Nem értik miért nem barátkoznak, miért nem akar játszani vele az, akit korábban barátjának gondolt, egyáltalán miért bántják őt?  Gyermek Önismereti tréningjeim fontos témája ez.

Bővebben…

„Nem akartam azt a fájdalmat okozni, amit én éreztem” Gyermeki szorongás a karantén után

A karantén után sok gyermekben felerősödött a visszailleszkedéstől való félelem. Gyermekeink viselkedésük megváltozásával jelzik, ha szorongnak. Figyeljünk ezekre a jelzésekre és ne hagyjuk, hogy elhatalmasodjanak ezek a tünetek.

Bővebben…

Indulatkezelési Kisokos- Használati utasítás Szülőknek gyerekeikhez!

Az, hogy miként tekintesz a gyermeked viselkedésére, jelentős mértékben befolyásolja azt, hogy milyen hatást gyakorol rád. Ha megértjük, hogy mi húzódik meg a viselkedése mögött, hogy mi történik a gyermek testében és agyában, segít abban, hogy kevésbé negatív színben lássuk azt, amit a gyerek valójában tesz.

Bővebben…

Hogyan szabaduljunk ki a digitális fogságból?

Sok szülő vágya, hogy visszahódítsa gyermekeit a képernyők elől. Visszaintegrálni a családba, a közös programokba, de mindenekelőtt, hogy idejüket és energiájukat a tanulásra, társas kapcsolataik ápolására fordítsák. Megoldások, tippek szabályállításra, dühkezelésre. Néhány gondolat a “Hogyan szerezzem vissza gyermekem a képernyők fogságából?” című e-bookból.

 

Bővebben…

Amikor a gyermek az iskola karmai között érzi magát azaz a Gonosz medve meséje

Mégcsak néhány hete tart az iskola, máris komoly ellenállások mutatkoznak a tanulást, az iskolai elvárásokat elutasító gyermekek lelkében. Nem feltétlenül csak a tanulási nehézségekkel küzdő vagy hiperaktívnak nevezett gyerekeknél jelenik ez meg, hanem a szorongó, megfeleléstől rettegőknél is.

Bővebben…

Miben vagyok király? Elgondolkodtál már azon, hogy miért ciki bevallani az értékeidet?

 

Számtalan cikkben, könyvben olvashattad már, hogy milyen fontos, hogy mi szülők, jó példával járjunk a gyermekeink előtt. Minden írásomban, előadásomon, személyes és skype-konzultációimon hangsúlyozom, hogy a gyermek mintakövető. Ő akkor is másol, ha mi szülők megengedők vagyunk magunkkal szemben.

Bővebben…